Program miesięczny /...archiwum

FUNDACJA JUDAICA
CENTRUM KULTURY ŻYDOWSKIEJ
na Kazimierzu w Krakowie

Poniedziałek, 4 września, godz.18.00 *
Koncert dla Przyjaciela w wykonaniu Stefana Łabanowskiego, pianisty, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego. Uczestnik licznych konkursów i laureat wyróżnień krajowych oraz zagranicznych. Koncertował m.in. w USA, Francji i Holandii



Sobota, 16 września, godz.11.00
Aukcja Antykwaryczna zorganizowana przez Antykwariat RARA AVIS Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 012 422 03 90 lub na www.raraavis.krakow.pl



Czwartek, 7 września, godz.18.00
Grossowie z Krakowa - rodzinna historia Spotkanie z Yoramem Grossem z Australii wraz z pokazem jego filmów. Yoram Gross pochodzi ze znanej rodziny Grossów. Jest młodszym bratem Natana Grossa. Choć studiował muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, film stał się jego pasją i profesją, którą z powodzeniem uprawiał w Polsce, w Izraelu, a przede wszystkim w Australii. Jego obecny przyjazd do Krakowa jest również związany z projektem filmowym.



Poniedziałek, 11 września, godz. 18.00
Moje życie barbarzyńcy Promocja książki Janiny Katz, Żydówki z Krakowa, duńskiej pisarki. Jest to opowieść o pamięci, pamięci rodzinnej, której symbolem, jak i nośnikiem są zdjęcia z rodzinnego albumu. Utrwalone na zdjęciach chwile - kapryśne, niepewne, płatają pamięci figla. Czy wobec tego można pamięci ufać? Jak właściwie biegło życie Autorki? Czy w nieoczekiwanych zbiegach okoliczności, cudownych ocaleniach i nawróceniach przejawiał się jakiś wyższy plan? Który rozdział jej życia okazał się być najważniejszy? Wydarzenia Marca 1968, to powrót starych lęków i konieczność emigracji? Janina Katz ma w swoim dotychczasowym dorobku trzy powieści, osiem tomików poezji, dwa tomy opowiadań i książki dla dzieci. Jest także krytykiem literackim i tłumaczem m.in. poezji Cz. Miłosza, W. Szymborskiej, Z. Herberta, E. Lipskiej, T. Różewicza, prozy T. Konwickiego, S. Mrożka. Laureatka wielu prestiżowych nagród literackich. Publikowała m.in. w paryskiej Kulturze, Życiu Literackim, Miesięczniku Literackim, Twórczości, Współczesności.



Czwartek 14 września, godz.18.30
Wernisaż wystawy grafiki Basila C. Franka, w ramach Krakowskiego Triennale Grafiki Artysta urodził się w Cape Town w Południowej Afryce. Studia z zakresu rzeźby odbył na uniwersytecie w Cape Town a następnie studiował w Londynie gdzie był również wykładowcą. Swoje prace obejmujące rzeźbę, fotografię i grafikę prezentował w największych galeriach świata. Od 1986 żyje i pracuje w Jerozolimie.



Niedziela, 17 września, godz.10.00
Konferencja JOINT–u na temat Jewish Community Center w Krakowie. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji.



Niedziela, 24 września, godz. 19.00 *
KONCERT NOWOROCZNY – ROSZ HASZANA 5767
Koncert zespołu KROKE w składzie: Tomasz KUKURBA (altówka, skrzypce), Jerzy BAWÓŁ (akordeon), Tomasz LATO (kontrabas) i Tomasz GROCHOT (perkusja).
KONCERT PRZENIESIONY NA ŚRODĘ, 29 LISTOPADA 2006 ROKU



Wtorek, 26 września, godz. 18.00
Wernisaż wystawy malarstwa i rysunków Tithy ALEKSANDROWICZ (Izrael). Wystawa jest zorganizowana przez krakowskich przyjaciół Tithy Aleksandrowicz w rok po jej śmierci.



Środa, 27 września, godz. 18.00
O bar micwie i nie tylko – wykład Michaela SCHUDRICHA, Naczelnego Rabina Polski.



Czwartek, 28 września, godz. 18.00
O mechanizmach pamięci zbiorowej, czyli jak pamiętają społeczności ludzkie. – wykład Dr. Sławomira KAPRALSKIEGO z Centre for Social Studies w Warszawie. Wykład w ramach Programu Europejskiego Monument Nomination and Pilot Implementation as an Alternative Form of Architecture and Religious Tourism (MoNoPi).










Centrum Kultury Żydowskiej
na Kazimierzu w Krakowie
ul. Meiselsa 17, 31-058 Kraków


tel. (12) 430 64 49, 430 64 52
fax (12)430 64 97
Copyright © Fundacja Judaica Centrum Kultury Żydowskiej 2002-2007
Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: firlet.com
Aktualizacja: Multimedia Partner Sp. z o.o.