Programy letnie
Od 1991 roku organizujemy programy letnie dla zagranicznych i polskich studentów.

Tracing the Jewish Heritage in Poland (Śladami żydowskiego dziedzictwa w Polsce) - miesięczne kursy przygotowywane w latach 1991 – 1993 przy współpracy z Międzywydziałowym Zakładem Historii i Kultury Żydów w Polsce, Uniwersytetu Jagiellońskiego.

The Modern History and Experience of Jews in Central and Eastern Europe (Żydzi w Europie Środkowej i Wschodniej, ich historia i doświadczenia) - pięciotygodniowe kursy organizowane wspólnie z New York University (w latach 1995, 1996) i z Brandeis University (w latach 1997 i 1998).
http://www.jewishaz.com/jewishnews/980417/jews.shtml
http://www.brandeis.edu/news/review/spring99review/cracow.pdf

Auf den Spuren des jüdischen Erbes in Galizien (Śladami żydowskiego dziedzictwa w Galicji).
Niemieckojęzyczny program letni, organizowany od 1999 roku przy stałej współpracy z Robert Bosch Stiftung. Pierwsza edycja tego programu odbyła się przy udziale Uniwersytetu w Monachium. (link do strony Monachium)
http://www.lrz-muenchen.de/%7ejgk/Polenexkursion.htm

Christian – Jewish Relations in Contemporary Europe. Case Study: Poland (Stosunki chrześcijańsko – żydowskie we współczesnej Europie na przykładzie Polski) Program przygotowany przy udziale Centre for Jewish–Christian Relations Cambridge University, odbył się w lipcu 2001 roku.
http://www.cjcr.cam.ac.uk/photos/summerschool2001-photos.html

do góry
Copyright © Fundacja Judaica Centrum Kultury Żydowskiej 2002-2007
Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: firlet.com
Aktualizacja: Multimedia Partner Sp. z o.o.