Program miesięczny

TACY LUDZIE JAK MY
Przegląd reportaży oraz filmów dokumentalnych z programów TVP ETNICZNE KLIMATY, U SIEBIE oraz FESTIWALU U SIEBIE - AT HOME.


Wtorek, 4 luty, godz. 18.00

Tacy ludzie jak my
- spotkanie inaugurujące z autorami programów i twórcami Festiwalu U SIEBIE - AT HOME redaktorami Waldemarem Jandą, Krzysztofem Krzyżanowskim i Brianem Scottem.




Środa, 5 luty, godz. 18.00

Ukraińcy:
Dwie pamięci (24), Straszna rzecz autentyk (21), Wizyta u siebie (12).




Czwartek, 6 luty, godz. 18.00

Łemkowie:
Łemkowska watra na obczyźnie (21), Ridna Besida (19), Imość i Jegomość (17).




Poniedziałek, 10, luty, godz.18.00

Żydzi:
Witaj Samuel doma (23), Tacy ludzie jak my (18), Czulent wegetariański (20).




Wtorek, 11 luty, godz. 18.00

Mazurzy i Warmiacy:
Mazurskie losy (22), Warmiaczki (22), Losy Mazurów (25).




Środa, 12 luty, godz. 18.00

Niemcy:
Bardziej Niemiec niż Polak (20), Mniejszość większością (23), Steffi spod Ślęzy (12).




Czwartek, 13 luty, godz. 18.00

Ślązacy:
Zrozumieć Śląsk (18), Śląski Heimat (24), Arcyślązak (25).




Sobota, 15 luty, godz. 11.00

Aukcja książek (128)
- zorganizowana przez Antykwariat Rara Avis.
(www.raraavis.krakow.pl).




Poniedziałek, 17 luty, godz. 18.00

Białorusini:
Basowiszcza, taka mała Białoruś (24), Pan Sokrat (18), Zachować tę iskierkę historii (23).




Wtorek, 18 luty, godz. 18.00

Romowie:
Cygańskie dni (17), Nowi Romowie (22), Romowie z Andrychowa (20).
Litwini i nie tylko:
Związani z miejscem (19), Sejneńscy budowniczowie mostów (33), Powroty do siebie (24).




Środa, 19 luty, godz. 18.00

Ormianie:
Polscy Ormianie (25), Tam gdzie osiedli Ormianie (25).




Czwartek, 20 luty, godz. 18.00

Słowacy:
Ostatki w Krempachach (19), Mój Dom-Orawa (20), Razem bez fałszu (24).
Po projekcji spotkanie z przewodniczącym Towarzystwa Słowaków Ludomirem Molitorisem.




Piątek, 21 luty, godz. 18.00

Kurdowie:
Naród bez państwa(20), Ziyad (24).
Po projekcji spotkanie z Ziyadem Raoofem, Kurdem zamieszkałym w Krakowie.




Poniedziałek, 24 luty, godz. 18.00

Nasza różnorodność 1:
Polscy muzułmanie (35), Bolesławiec - mała Europa (25), Warszawscy Rosjanie (25).




Wtorek, 25 luty, godz. 18.00

Nasza rożnorodność 2:
Bolesławiec - mała Europa (25), Kaszubskie odrodzenie (21), Wilamowianie (24).




Środa, 26 luty, godz. 18.00

Rodzaje patriotyzmu:
Moja polskość (22), Szkoła świat (24), Polacy, Berlińczycy (24).




Czwartek, 27 luty, godz. 18.00

Laureaci Festiwalu U SIEBIE - AT HOME:
Moje serce szlocha (81), Leslie Franke, Hermann Lorenz, Niemcy.






Wstęp wolny


W nawiasach podany czas trwania poszczególnych filmów.

* * * *

Fundacja Judaica - Centrum Kultury Żydowskiej, wyraża serdeczne podziękowania TVP Kraków i Stowarzyszeniu U SIEBIE - AT HOME
za wspólne podjęcie trudu zorganizowania programu Tacy ludzie jak my.

XV Dni Muzyki
Feliksa Mendelssohna
odbędą się w terminie
od 8 do 16 maja 2020r.



WYSTAWY W CKŻ

VII Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego
- wystawa MDSM w Oswięcimiu.
Czynna do 15 lutego, 2020r.





do góry
Copyright © Fundacja Judaica Centrum Kultury Żydowskiej 2002-2007
Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: firlet.com
Aktualizacja: Multimedia Partner Sp. z o.o.